Powiatowe Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 20 maja g. 11.00

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 maja 2022

20 maja 2022r. o godzinie 11.00 na terenie zielonym  przy ul. Kilińskiego 4  w Łęczycy odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, zorganizowany przez oraz  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęczycy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Łęczycki Pan Janusz Mielczarek.
Na wydarzenie zaproszono przede wszystkim  głównych bohaterów uroczystości czyli rodziny zastępcze wraz z dziećmi. Uroczystość uświetnią również zaproszeni goście – władze wojewódzkie, przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, przedstawiciele Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, władze Powiatowe oraz Miasta Łęczyca.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00 na terenie zielonym przy ul. Kilińskiego 4 w Łęczycy. Program uroczystości jest bardzo atrakcyjny, zarówno dla ducha i ciała.

 

 

 

Uroczystość rozpoczniemy finałem konkursu plastycznego „Mój wymarzony dom” i nagrodzeniem laureatów gdzie prace na konkurs wykonały dzieci z pieczy zastępczej. Mogę uchylić rąbka tajemnicy że uczestnicy zaskoczyli nas pozytywnie, a  zdobywcy pierwszego miejsca wykonali pracę przekraczającą najśmielsze oczekiwania, otóż wykonali swój wymarzony dom w skali 1:10 przedstawiający wszystkie szczegóły wewnątrz domu.

 

Następnie Imprezę uświetnią swoim występem wokalnym dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie, podopieczni Pani Katarzyny Rojewskiej – Karolak.

 

Również przedstawią swoje umiejętności uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łęczycy.

 

"Terapia zajęciowa istniała w zasadzie od zawsze. Już w najdawniejszych czasach zalecano pracę i zajęcie dla osób niepełnosprawnych, uważając pracę za najlepszego i najbardziej skutecznego lekarza." Warsztat Terapii Zajęciowej działający w Spółdzielni Inwalidów "Tęcza" funkcjonuje od 1993 r. 45 osób z różnego rodzaju  niepełnosprawnościami korzysta z zajęć terapeutycznych, których celem jest poprawa sprawności  fizycznej, psychicznej, społecznej i zawodowej. Zajęcia odbywają się w pracowniach: Plastycznej, witrażowej, stolarskiej, rękodzieła, gospodarstwa domowego, komputerowej, ceramicznej, szwalniczej, introligatorskiej. Ponadto prowadzone są zajęcia z muzykoterapii, tańca i rytmiki. WTZ biorą czynny udział w przeglądach muzycznych i teatralnych, będzie wystawa prac wykonanych różnymi technikami przez uczestników warsztatów oraz pokaz umiejętności wokalnych.

Niewątpliwą niespodzianką będzie występ Poli Pawlak - 4 letnia tancerka szkoły tańca STREET DANCE STUDIO Joanny Gąsiorowskiej reprezentuje Dom Kultury w Łęczycy. Pola tańczy od niedawna - bo zaledwie kilka miesięcy - taniec disco dance, który charakteryzuje się mocnymi energicznymi ruchami oraz żywą i szybka muzyką. Mimo tak małego stażu Pola zdobyła już 1 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca " Zakręceni na taniec" W Baruchowie w kategorii disco dance do 5 lat.

Po występie Poli mamy następną niespodziankę dla gości, będzie to występ muzyka grającego na akordeonie cyfrowym. Zapewne wszyscy znają akordeon klasyczny, lecz niewiele osób miało do czynienia z akordeonem cyfrowym, jest to bardzo nowoczesny i skomplikowany instrument wymagający od muzyka wielkich umiejętności posługiwania się akordeonem klasycznym a w instrumencie cyfrowym dochodzą jeszcze umiejętności obsługi nowych technologii. Muzyk grający na takim instrumencie jest w stanie imitować prawie występ całej orkiestry.

Punktem kulminacyjnym pikniku będzie „Czarodziejska Niespodzianka” czyli występ magika.  

 Nie zdradzamy kto to będzie w końcu to „czarodziejska niespodzianka. Jest to Laureat wielu międzynarodowych festiwali sztuki iluzji, występujący na renomowanych scenach i estradach całego świata m.in. Casablanca, Paryż, Wiedeń, Chicago, Moskwa, Drezno. Od 1985 roku pełnoprawny członek Krajowego Klubu Iluzjonistów w Łodzi. Zdobywca Grand Prix na Festiwalu w Żeleznym Brodzie i Grand Prix na największym Festiwalu Sztuki Iluzji w Pradze.

Za swoją działalność otrzymał odznakę zasłużonego Działacza Kultury.
Pewnie Państwo już domyślają się kto to będzie ale pozostawmy to tajemnicą do końca.

Po występie rozpocznie się dyskoteka w śniegu dla dzieci. W upalny dzień nowe technologie pozwolą dzieciom bawić się w atmosferze zimowej, otóż sprawimy że będzie padał śnieg.        

Dodatkowo prowadzone będą gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, tatuaże, malowanie palcami, modelowanie balonów, przejażdżka na quadzie i inne atrakcje.  

 

Do było dla ducha, teraz coś dla ciała.

Aby nasi podopieczni i goście nie opadli z sił przygotowaliśmy grill, rodziny zastępcze upiekły ciasta, będą słodycze, soki, napoje, wata cukrowa popcorn.

Poczęstunek ufundowali nasi sponsorzy, którym bardzo dziękujemy za wsparcie, gdzie wszyscy do których zwróciliśmy się o pomoc w organizacji nie pozostali bez echa i wsparli nas w miarę możliwości.

Serdecznie zapraszamy na tak ważną uroczystość jaką są obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, przypominam piątek 20 maja o godzinie 11.00
ul. Kilińskiego 4.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie piknik

    piknik

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-05-18
Data publikacji:2022-05-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:264