Projekt „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 sierpnia 2020

Szanowni Państwo

Oddział Łódzki PFRON prowadzi rekrutację osób niepełnosprawnych oraz osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich stanu zdrowia i ich zainteresowań do ośrodka rehabilitacyjnego, mieszczącego się w Centrum Rehabilitacji obok lasu w Grębiszewie , niedaleko Mińska Mazowieckiego.

Jest to projekt pilotażowy dofinansowany ze środków UE. Projekt oferuje kompleksową rehabilitację, szkolenia. Pobyt w ośrodku jest całkowicie bezpłatny (trwa średnio ok. 6 miesięcy). Zakwalifikowanym Uczestnikom, którzy nie posiadają innych źródeł dochodu oferuje także wypłatę stypendium rehabilitacyjnego za czas obecności na wszystkich typach zajęć. Stypendium wynosi 120 % zasiłku dla bezrobotnych i przysługuje w przypadku gdy miesięczny wymiar wsparcia rehabilitacyjnego wynosi co najmniej 150 godzin. Rehabilitacja odbywa się w aspektach medycznym, psychospołecznym i zawodowym. Głównym założeniem projektu jest szansa na aktywizację zawodową osoby.

Trzymodułowa rehabilitacja kompleksowa (moduł zawodowy, moduł medyczny, moduł psychospołeczny) odbywa się w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej w Grębiszewie. Długość pobytu w Ośrodku jest uzależniona od czasu trwania kursu zawodowego jaki uczestnik wybierze wraz z doradcą zawodowy (ok. 6 miesięcy). Projekt dla uczestników jest bezpłatny.  

 Rekrutacja odbywa się poprzez PFRON – należy zadzwonić na numer 22 50 55 600 lub napisać ork@pfron.org.pl lub awejman@pfron.org.pl

 Po kontakcie wysyłamy formularze, które należy wypełnić i odesłać do PFRON, następnie ustalany jest termin komisji kwalifikacyjnej (lekarz i psycholog). Po pozytywnym orzeczeniu zapraszamy uczestników do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej.

Link do strony projektu:  https://rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl/

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie PFRON logo

    PFRON logo

  • Powiększ zdjęcie POWRÓT DO ZDROWIA – POWRÓT DO PRACY PLAKAT

    POWRÓT DO ZDROWIA – POWRÓT DO PRACY PLAKAT

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-08-13
Data publikacji:2020-08-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1254