Możliwość rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19 dzieci, które ukończyły 12. rok życia.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 sierpnia 2021

Szanowni Państwo!
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wychowanków rodzinnej oraz instytucjonalnej pieczy zastępczej, pragnę przypomnieć o możliwości rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19 dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w dotychczasowych miejscach oraz w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych.. Wówczas będą je wykonywały doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Należy również pamiętać, że szczepienia są całkowicie dobrowolne, dlatego też dziecko może zostać zaszczepione po uprzednim wyrażeniu zgody przez osobę upoważnioną do jej udzielenia.
Szczepienia to niewątpliwie najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które mamy sprzed okresu pandemii. Zachęcam więc wszystkich do szczepień przeciw COVID-19. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań z najbliższymi.

 

Z poważaniem
MINISTER
Rodziny i Polityki Społecznej
Marlena Maląg

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie szczepienie

    szczepienie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-08-04
Data publikacji:2021-08-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:221